Kdo jsem

Jsem víla, co bosa běhá po lese a objímá stromy. Jsem sprostá pradlena, když sednu za volant. Jsem toulavá vlčice, co se ráda ztrácí. Srdce je mým kompasem. Jsem posedle zaměřená na detail a  je to na mně vidět. Jsem ostrá  a nekompromisní, když chráním své dítě. Jsem malá holka, co tu a tam potřebuje obejmout. Jsem snílek, co hledí vzhůru a promlouvá ke hvězdám. Jsem silná královna, když dojde na zemské tíhy. Miluju ticho a samotu. Miluju suchý humor. Miluju cestování bez příprav. Jsem čarodějka, co uplete z hovna bič. Když na to přijde, i ráda pláču. Nezávislost je mým každodenním tématem.

Baví mne lidé, co vybočují z řady. Nespoutaní rebelové a rebelky, co dělají svět barevným. Díky za ty, které kolem sebe mám.
Jsem také  máma skvělého kluka, podporujíc ho na jeho jedinečné cestě. Máma, co miluje. Máma, co pečuje. Máma, co nebojí se zvednout hlas.  Co ukazuje, že každý jsme své reality tvůrcem. Že ke spokojenosti jsou svoboda a zodpovědnost klíčem.
Jsem také manželka. Nejtěžší z mých rolí. Stále se učím. Respektu, úctě,  trpělivosti, lásce bez podmínek… Ne vždycky daří se mi roztáhnout křídla.

Kým jsem byla

Byla jsem tou, co všechno zvládne, o vše postará se.
Byla jsem pilířem, o nějž druzí se opírali.
Byla jsem lanem, když šplhali vzhůru.
Byla jsem lvicí, co všechny chrání.
Byla jsem kotvou pro jejich bezpečí.
Byla jsem skálou, co ustojí osudu rány.
Byla jsem vrbou pro cizí nářky.
Byla jsem cizího neštěstí příčinou. 
Byla jsem tou, co k bolesti sama nemá důvod.
Byla jsem tou, co s každým má slitování.
Byla jsem náručí ve chvílích umírání.
Byla jsem poslem dobrých i špatných zpráv.
Byla jsem tou, co v koutě se skrývá. 
Byla jsem tou, co potají za zdmi pláče.
Byla jsem vším. Jen ne sama sebou.
Abych neranila. Abych nezklamala.
Žila jsem životy druhých, ne však ten svůj.

Měla jsem na vybranou. Pomalu začít umírat nebo se nadechnout a zakřičet ano životu svému.

ANO !!!

Vstala jsem a oprášila vše, co bylo ukryto v mé truhlici poznání. A nebylo toho málo. Dosud jsem studovala, hromadila, jen pro sebe držela. Teď už chci předávat. Vše má svůj čas.

Léta studií taoismu, tradiční čínské medicíny a fytoterapie rozvinula mé vnímání na fyzické i emoční rovině těla, k pochopení souvislostí a  porozumění signálům, které vysílá. K propojení těla, mysli i ducha mne přivedla holistická aromaterapie. Astrologie mi ukázala, jaký je můj životní úkol, kde jsou mé dary i limity. Kde je potřeba nebojovat, ale spolupracovat. Dokonalou celistvost jsem dávno nalezla v józe, do které jsem se konečně ponořila celým svým bytím. Qigong mi otevřel brány do světa energií. S vnitřním uvolněním pak přišly intuitivní tanec, vědomý dotek a posvátná tantra. Díky všem skvělým učitelům, co mi předali svá moudra. K objevení mé pravé podstaty mne však dostrkal život sám. Díky za jeho výzvy, zkoušky a překážky, které mi do cesty postavil v ten správný čas. Už vím, že v sobě mám síly i jemnosti kolik je třeba. Že s důvěrou  dokážu přijímat nevyhnutelné , s životem i smrtí jsem smířená. 

Za vše jsem vděčná …