Na kokosové vlně

Črvrtý den jsem v 21-denním detox programu s wild and coco. A zatím dobrý. 

Co se stravy týká, prvních sedm dnů je pro mne milosrdných. Zelená smoothies po ránu a vegan strava s vyloučením cukru a lepku je můj každodenní standard. A přerušovaný půst, kdy se 16 hodin vkuse v průběhu dne (a noci) nic nepapá …  no problem. Dalších sedm dnů bude na vodě z mladého kokosu s mladým zeleným ječmenem. Ale tak nějak věřím, že to dám. Už jen ta představa  … mladý + mladý … vypadá to slibně.

A co se tedy v mém životě za ty dlouhé čtyři dny změnilo?

Svůj ranní rituál se šálkem fairtrade kávičky tuním na rituál se šálkem čokonápoje z bio raw nepraženého kakaa s kokosovým nektarem a kapkou kokosové smetany. Je to báječné a nechávám si to napořád.

Ráno jóguju o pět minut déle než obvykle (bavit běhat mě nejspíš nezačne nikdy).

Večer trávím bez skleničky červeného vína. K tomu se možná jednou vrátím.

Už nějakou dobu jsou meditace mým denním chlebem, ale aplikace Synctuition, jakožto součást programu, je naprostá bomba. Žádná hudba mě dosud neponořila do hlubin tak rychle a mocně. Musí v tom být dajaké čaro.

V telefonu jsem si zapnula aplikaci na redukci modrého světla a častěji zapínám letový režim. A už dvě noci spím jako batole (nejspíš to bude souviset s absencí toho červeného). Je to jeden ze záměrů mé účasti zde. Spát lépe a spát v jednom kuse. A včera byl dokonce povinný i krátký šlofik po obědě. Když se musí, tak se musí …

Co jsem nezvládla, je zapisovat si do deníčku vděčnosti. Vděčná jsem, to jo. A krásné deníčky (do kterých je mi pak líto psát) v přírodním duchu nakupuju jak maniak. Mám jich doma už hezkou sbírku. Ale na to zapisování fakt nejsem. Zatím.

A celkově si tak nějak připadám zodpovědně a natěšeně.

Zítra si začnu pohrávat s dechem Wima Hofa a pozítří mě čeká začátek otužování se. Už se v té studené vodě vidím. Tak to bude teprve maso, přátelé. No, úplně zadarmo to nebylo, tak se nejspíš hecnu.

Mějte fajn neděli. Já valím detoxikovat plíce na čerstvý vzduch.


Jsem svobodnou tvůrkyní svého života. Života v pravdě, vášni a lásce. Od vrátek k celistvosti našla jsem klíč. Předávám, co žiju. Čerpám z prastaré moudrosti přírody, taoismu, tradiční čínské medicíny, aromaterapie a astrologie. Miluju jógu, qigong, posvátnou tantru a intuitivní tanec. Více o mně tady >>